• ԳԷՀ-6 փուլի համար ՓԴԾ Ազգային ռազմավարական շրջանակի և առաջնային լանդշաֆտի գնահատման մշակում
Ծրագրի հիմնական նպատակն է մշակել ԳԷՀ-ի 6-րդ գործառնական փուլի համար (2015-2018թթ.) ՓԴԾ Ազգային ծրագրի ռազմավարություն (ԱԾՌ):
Ծրագրի կարևոր արդյունքներն են.
Քայլ 1. (ա) համառոտ զեկույց, որտեղ կարձանագրվի խորհրդակցությունների և շրջանակի որոշման գործընթացը` ԱԾՌ-ի գրանցված մոտեցման շուրջ ձեռքբերված հիմնական համաձայնություններով, (բ) ԱԾՌ-ի հնարավորինս մշակված նախնական տարբերակը ընդհանուր գծերով, որը դեռևս պետք է լիովին մշակվի 2-րդ քայլում։
Քայլ 2. լանդշաֆտի ելակետային գնահատման հաշվետվություն, որտեղ կներկայացվեն ելակետային վերլուծությունը, ՓԴԾ-ի ռազմավարության մշակումը տվյալ լանդշաֆտի սահմաններում և իրականացման եղանակները։

The main objective of the project is to undertake the development of the GEF SGP Country Programme Strategy (CPS) for the 6th Operational Phase (OP) of 2015-2018.
The project will produce the following major outputs:
Step 1. (a) a short report documenting the consultation and scoping process with agreements on the CPS approach recorded, and (b) a draft outline of the CPS already developed to the extent possible with the landscape to be fully elaborated in Step 2.
Step 2. The Landscape Baseline Assessment report produced presenting present the baseline analysis, the elaboration of the SGP strategy within the landscape and the modalities for implementation.